Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nechce jíst

18.4.2012 | Vlaďka

V poslední době jsme byla s dcerou( 33let) (těžká mentální retardace v PL Jihlava.) Posledně mi ji trošku rozjedli,ale jedla pouze 1x denně jen oběd. Vše odmítala jen vařené omáčky. Nyní 10 dní nejí a poslední 3 dny nevyleze ani z postele na WC. Co s ní mám dělat? Předepsané léky ji dávám do kávy a to je jediné co za celý den vypije. V psychiatrické léčebně nás posledně ani nechtěli přijmout a byli hodně arogantní. Dcera si nic neudělá a musí se oproti pacientům hlídat-je na úrovni ročního dítěte. Stojím před problémem,jak se zachovat. Všechno jídlo očichává a zahodí. Děkuji.

Z vaší zprávy není jasné, jak na tom byla dcera pohybově dříve, kolik váží atd. Jestli dobře textu rozumím je v současnosti umístěna v PL Jihlava. Je vhodnější domlouvat se s ošetřujícím personálem v léčebně, který je bezprostředně u vaší dcery, než na dálku s naší poradnou, kde máme k dispozici jen vaše kusé informace. Společně se můžete dohovořit na formě stravy, která je pro dceru přijatelná, což je zřejmě tekutá. Píšete o omáčkách, přecházela by v úvahu tekutá rozmixovaná strava, Nutridrink. Bylo by vhodné potíže konzultovat s nutriční terapeutkou PL.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: