Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nebezpečí narkózy

15.6.2017 | Jana Čechová

Dobrý den, mojí mamince je 61 let a má diagnostikovaného Alzheimera. Nyní má problém se žlučníkem, resp. se žlučovými kameny. Jak obvodní lékař tak psychiatr nám operaci nejprve nedoporučoval, že by narkóza mohla mamince ublížit a Alzheimer by se mohl zhoršit. Četnost žlučníkových záchvatů je však stále vyšší a obvodní lékař nyní obrátil a chce maminku na operaci poslat. Máme teď dilema, nechceme samozřejmě nechat maminku trpět bolestí, ale zároveň máme strach co s ní udělá ta narkóza. Ale asi je lepší udělat operaci hned, protože odkládání asi ničemu nepomůže, že? Mohu znát váš názor? Děkuji za odpověď.

Komplikují-li žlučníkové záchvaty se zvýšenou četností mamince život, nebude jiné řešení. Byť narkóza může zhoršit základní chorobu, ale to všechno už víte.... Nezbývá nic jiného, než s operací souhlasit. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: