Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Navyšování neurolu

1.3.2018 | Janka

Dobrý den,
maminka (70 let) užívá přes 10 let neurol. Poslední rok se zhoršil zdravotní stav (onkol. onem.) a maminka si svévolně dávku zvyšovala, teď 4x denně 1,0. Recepty jí píše psychiatr a obvodní doktor, vzájemně to o sobě nevědí. Mám strach z předávkování. Kolik tablet je ještě bezpečných? Mamka k tomu bere i silné léky na bolest (na rakovinu, tablety i náplasti). Je takové dlouhodobé předepisování neurolu v pořádku? Maminka je na něm evidentně závislá (agresivita, když doktor váhal po týdnu s dalším receptem). Až jí tohle množství nebude stačit, zajistí si asi recepty ještě od dalšího doktora - to se nijak nehlídá? Co můžu dělat?

Proberte zvyšování dávek s praktickým lékařem i psychiatrem. Problém bude ani ne tak v předávkování, ale ze závislosti. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: