Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Návštěva obvodního lékaře u nechodícího pacienta

17.4.2019 | Bohumila

Dobrý den,
Pečujeme o 88 letou maminku, která už chodí jen s pomocí a potřebuje 24 hodinovou péči.
Chci se zeptat, jestli máme právo v oprávněných případech (vysoký krevní tlak) požádat obvodního lékaře o jeho návštěvu, nebo jestli jsme povinni ji i přes její špatný zdravotní stav, ji k lékaři přivézt, nebo musíme volat rychlou lékařskou pomoc, i když to za zcela akutní nepovažujeme.
Je "povinnost" obvodního lékaře takového pacienta navštívit, nebo je to jen jeho dobrá vůle?
Děkuji a přeji hezký den.
Bohumila

Záleží na zhodnocení stavu obvodním lékařem, který stav vaší maminky zná. Problémem může být úzkostnější rodina a klidnější lékař. Krátkodobý výkyv tlaku není indikací k návštěvě. Tošnerová


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: