Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nárok na příspěvek na péči o osobu blízkou

10.5.2011 | Eva Staňková

Mám 82letou maminku,prodělala operace obou kolen a pohybuje se za pomoci berlí. Moje péče spočívá ve přípravě jídla, nákupu, úklidu, doprovodu k lékaři,obstarávání léků, koupání,atd.Je toto dostatečné k vyřízení příspěvku pro bezmocnost? Kam a na koho se mohu obrátit a co je potřebné k vyřízení takové žádosti.Žijeme s maminkou samy ve společné domácnosti v malé obci Brno-venkov.
Za Vaši odpověď děkuje Eva Staňková.

Přečtěte si v častých otázkách Příspěvek na péči.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: