Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Narok na prispevek na peci

25.5.2012 | nikola

Dobry den, rada bych se zeptala na tuto otazku. Ziji a pracuji v zahr. a rada bych se vratila domu ( z duvodu pece o babicku, ktera ma hl psychicke a motoricke problemy). Nevim vsak, jak bych resila otazku financni zde v CR. Docetla jsem se, ze v nezamestnanosti ma v techto pripadech clovek narok alespon na soc. a zdrav. pojisteni. Je to skutecne tak? Nekde jsem se zase docetla, ze pouze od II. stupne zavislosti. Dekuji predem za odpoved Nikol

Ano, je to tak. Pečujete-li o člověka s II. a vyšším stupněm závislosti a nejste-li zaměstnána: doba péče se vám započítá pro důchodové účely jako náhradní doba. Sociální i zdravotní pojištění za vás hradí stát, pokud nahlásíte, že jste odešli ze zaměstnání, a zařídíte-li si na odboru sociálních věcí městské části/obecního úřadu potvrzení o péči. I když po návratu ze zahraničí bude asi situace u vás jiná.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: