Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Nájemkyne se o sebe nemuze postarat

28.6.2017 | Martina Muster

Dobrý den, dnes jsem se dozvedela, ze se moje nájemnice o sebe sotva muze postarat; temer nechodi, plyn ji vypli, elektrinu tez. Nemuze chodit a cely byt je plny odpadku...Má dceru, která se o ní asi tedy vubec nestará... Nemám na ní kontakt. Co muzu udelat? Dekuji za odpoved.

Požádáte o posouzení zdravotního stavu praktického lékaře, který má možnost návštěvní služby, navíc situaci již řešil. Zřejmě je vhodné ústavní řešení, vaše nájemnice asi není schopná vést samostatně domácnost. Jakožto pronajimatel bytu si pořídíte fotodokumentaci a následně budete informovat o situaci policii a hygienickou stanici. Jedná se o váš majetek.TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: