Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Můžu se stát opatrovníkem, pokud nejsem rodina?

30.4.2020 | Adéla

Dobrý den, ráda bych se zeptala na jednu věc. Mám kamarádku, které chodím pomáhat s maminkou - Alzheimer. Kamarádka se rozhodla a já bych s tím souhlasila, že mě ustanoví opatrovníkem maminky, pokud by se s ní(kamarádkou) něco stalo. Je toto možné? jaké papíry jsou k tomu potřeba vyřídit? Děkuji Vám moc za odpověď a přeji hezký den. Adéla

Ano, samozřejmě. Kontaktujte s kamarádkou zdravotně sociální odbor OÚ. TT
Jen upozorňuji, že aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: