Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Můj děda

4.12.2013 | Aneta

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Starám se o své prarodice (79,83) deda trpí demenci už několik let, za rok se jeho stav dost zhorsil. Pouzivame pleny , deda nas nepoznava, museli jsme zastinit zrcadla jelikoz se toho bál, neda dohromady vetu a keca blbiny. Nechce nikoho poslouchat, snazime se dodrzovat pitny rezim. Dokaze sam jist, ale posledni dobou ji hrozne malo, nekdy nema ani hlad. Ma nafouknute bricho plné plynu ( byli jsme na vysetreni tam bylo vse v poradku ) . Ale co mě zajíma hrozně ho asi bolí nohy, nechce moc chodit nohy má otekle. A fakt chodi strasne spatne. Kdyz se chce postavit musím mu pomoct na nohy a to ho jeste musim nutit aby jsme dosli z bodu A do bodu B , nechci aby se z nej stal lezak, zajimalo by me jestli bych snim mohla treba nejak cvicit na ty nohy zda to ma vubec nejaky smysl nebo proste se smirit stim, ze mi asi prestane uplne chodit? Dekuji za jakoukoliv radu. Aneta

Nejdříve se s praktickým lékařem zkuste vyřešit problém otoků. K vlastní chůzi, dědu nemusí nohy bolet, ale jednoduše nemusí mít chuť chodit, měl by mít nějakou pro něj přijatelnou motivaci, jistě se dá najít něco k jídlu, i když jí velmi málo. Zkuste se domluvit s rehabilitační pracovnicí, co by chůzi podpořilo.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: