Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Můj děda

4.12.2013 | Aneta

Dobrý den, zase já. Ty nateklé nohy řešíme už delší dobu dáváme léky na odvodnění a při sezení vyvyšujeme nohy, ale moc to nepomáhá jelikož děda dá nohy dolů. Nohy ho bolí dlouhodobě ještě za dob kdy se otoky neobjevovali a byl schopný komunikace. Jen teď se to hodně zhoršuje... Zajímalo by mě jak rychlý je nastup toho, že by přestal úplně chodit zda je to postupně zhoršováním chůze nebo třeba ze dne na den. K tomu jídlu myslím, že má pestrou stravu snažím se denně vařit jak zdravé tak chutné jídla. Nevíte jestli není nějaká kuchařka nebo něco co bych mu mohla připravovat? Jíme cca 5 krát denně , ale někdy to odmítá. Myslíte, že je to dost nebo málo když nemáme skoro žádný pohyb? Děkuji ještě jednou. Aneta

K rychlosti zhoršení se těžko můžu vyjádřit, nejsem Pýthie, to záleží na desítkách okolností.... Ke kuchařkám, podívat se po nich můžete nejdřív v místní knihovně, včetně dietních, pak dle chutě na internet, tam najdete nepřebernou studnici nápadů a možností, že možná ani nebude třeba kupovat klasickou.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: