Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


mrtvice a důchod?

13.11.2012 | marie

prosím o zodpovězení dotazu,děkuji předem.
Jedná se o to,že můj strýc 72let byl náhle odvezen s mozkovou mrtvicí do nemocnice,v současné době je na JiP v nemocnici a jeho stav je vážný,je ochrnutý na pravou stranu těla.Ale nevíme jak se postarat o to aby dostal důchod a z něho se dali zaplatit poplatky v nemocnici a byt v pečovatelském domě.Nemůže se podepsat a plná moc do této doby nebyla nutná,dá se tohle nějak řešit?Jak postupovat když se nemůže podepsat?Děkuji.

Spojte se se sociální pracovnicí v nemocnici, jak situaci v daných podmínkách dál řešit. O důchod strýc rozhodně nepřijde. Bylo by vhodné, pokud se o atrýce staráte, mít k dispozici vyjádření ošetřujícího lékaře ohledně jeho současného zdravotního stavu a možného vývoje. Případné sepsání plné moci je vhodné konzultovat s notářem a svědků.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: