Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


mrtvice

12.7.2016 | Mária

Dobrý de, chtěla bych se zeptat na svoji babičku. Je jí 82 let je měsíc pomozgové mrtvici. Posižené bylo řečové cetrum a je ochrnutá na jednu stranu(ruka, noha).Bohužel nežiju v místě bydliště babičky ale pečuji o ní moje mamka s taťkou a děda, který už na tom taky není moc dobře zdravotně. Aktuálně je umístněná v nemocničním zařízení kde s ní i rehabilitují a taky tam dochází logopedička. Jsme trochu zoufalí protože babička hrozně málo pije a jí. Kapačky jí dávají 5x denně. Z tohoto důvodu nemůže být umístněná ani do spoukromého zařízení kde by se mněla pravděpodobně líp z hlediska prostředí a komfortu a péče. Pan primář řekl že by jí měli za 2 dyn zpátky když nechce jíst a pít. Nevíme si už rady jak takto starého člověka motivovat aby to nevzdával. Mamka za ní jezdí každý den, někdy má dobré chvilky učí se pomalu mluvit, ale jde to pomalu a u rehabilitací vůbec nespolupracuje :-( nevíme jak dál :-(Moji rodiče by si jí i vzali domů, ale v tomhle stavu to nejde.

Není mně jasné, co byste si chtěla od mě přečíst. Váš příspěvek je povzdechnutím nad těžkou situací vaší babičky, za kterou pravidelně jezdí vaši rodiče a nutná, potřebná péče je na straně ústavního zařízení, kterou v domácím prostředí je obtížné až nereálné zajistit. Skutečně ne vše je možné. Vaši i v nemocním prostředí zajišťují či se pokoušejí svou přítomnost zprostředkovat í pocit sounáležitosti s domovem. Je otázkou, jak svou situaci vnímá vaše babička, jak zde vnímá svůj život a svou důstojnost... Je na pracovišti psycholog? Mohl by v dané situaci pomoci. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: