Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


mozková příhoda dědečka

11.4.2012 | Vladimíra

Dobrý den, před týden můj děda prodělal mozkovou příhodu.Je mu 83 let.Okamžitě mu byla zavolána lékařká pomoc a byl odvezen na neurologické oddělení.4 dny nám nikdo nedokázal říct,co přesně dědovi je a jak se bude dále postupovat.Pokaždé tam nebyl ošetřující lékař.Dědu dnes propustili domů do domácí péče.Chodí za pomocí vozíčku,ale občas dost sliní a hlavně má stále nepřítomný pohled.Na otázku po chvilce odpoví,ale příjde mi že hledá slova.Třese se mu i ruka.Moc vás prosím o radu jak s ním nyní rehabilitovat..a zvládneme to sami nebo je lepší si v tomto případě zajistit odborníka,který rozumí těmto věcem?Velice Vám děkuji za radu.Budu ráda za každou pomoc.

Dědeček při propuštění jistě dostal propouštěcí zprávu, určenou pro praktického lékaře, možná pro neurologa. Škoda, že jste při propuštění nekonzultovali další léčbu s nemocničním ošetřujícím lékařem. Takže nyní bude potřeba spojit se s praktickým lékařem ohledně dalších kroků, zda je potřebná domácí zdravotní péče s rehabilitací, zda je vhodná logopedie či jiná odbornost a co můžete řešit sami a jak.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: