Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Mozková mrtvice

1.8.2016 | Sabina

Dobrý den,
ráda bych se zeptala. Moje babička (70let) měla včera mozkovou mrtvici při které ji ocrhnulo tělo (v nochách a v pravé ruce má nepatrný cit a může lehce pohnout prsty). Má odumřelou jednu stranu mozku, ale stále vnímá a komunikuje (šišle ale snaží se mluvit). Problém je že má sraženinu krve na mozku. Včera podstoupila operaci ale bohužel neúspěšnou. Také ji našli nádor v děloze, který ji bohužel nemohou vyoperovat do té doby dokud ji nestabilizují. Dnes večer jde na CT, kde by se mělo zjistit více. Doktoři nám ale řekli ať si neděláme naděje že to přežije. Ale jak i Vy říkáte : naděje umírá poslední. Všichni se modlíme a babička hodně bojuje. Byla vrchní sestrou a zachránila několik životů.
Moje otázka zní, je tam šance na uzdravení a hlavně, že tu s námi ještě nějakých pár let pobude?
Je mi 23 a upřímně se v tomto vůbec nevyznám. Budu Vám vděčná za jakoukoliv radu.
Děkuji
S pozdravem
Knotková

Nemá význam být v roli Pýthie, skutečně je podstatné CT mozku a především celkový klinický nález, ten ostatně vidíte sama. I když pravidelná a soustavná rehabilitace dělá zázraky, přesto člověk by měl zůstat realistou. Což je vždy velmi složité
týká-li se někoho z rodiny. Nádor v děloze je v současnosti podružná záležitost (to ještě nevíte, zda je benigní či maligní).... Držím vaší babičce v její velmi těžké situaci palce. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: