Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


motání hlavy a nevolnost při posazení a i postavení-upřesnění dotazu

30.8.2012 | Jitka Píšová

Děkuji za odezvu na můj dotaz. Pobyt v nemocnici začal selháním levé komory a dále byl léčen na infekci Staphylococcus aureus ATB Ceftax, Augmentin, Vankomycin od 2.5. do 23.5.,na interně. Po pobytu doma 3 dny zpět do nemocnice, znovu Staphylococcus aureus a léčen Ceftax, Prostaphlin-Gentamicin od 26.5. do 28.6. na interně. Doma znovu horečky a zpět do nemocnice, nyní na infekční oddělení a pro septický šok na JIP. Dg. zánět v střední hrudní páteři, léčeno ATB Prostaphlin-Ciprofloxacin od 9.7. do 3.8. Potom ATB Cotrimoxazol-Rifampicin od 3.8. do 24.8. Vzhledem k zánětu v hrudní páteři se nesměl bez podpory zad posazovat. Má dovoleno ležet, stát a chodit. V nemocnici začala RHB pomocí vysokého chodítka a manželovi bylo pokaždé špatně a tento stav trvá. Z ATB ještě užíváme Cotrimoxazol. Velmi děkuji všem lékařům že mi manžela zachránili. Budu moc ráda když mi poradíte. Děkuji Píšová

Aha, takže po prodělání před měsícem vážného onemocnění vlastně přetrvávají vedlejší příznaky Cotrimoxazolu, kam patří bolest hlavy, nevolnost, zvracení, apatii (ztráta zájmu), únava, zmatenost, závratě. Je otázkou, zda skutečně je stav, jak píšete je mu špatně, natolik obtěžující, že by bylo potřeba jej řešit. Pak je nutno konzultovat ošetřujícího lékaře, jak dál s Cotrimoxazolem a případným vysazením.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: