Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Morávková

19.1.2017 | Lenka

Dobrý den, přítel má starého nemocného otce s rakovinou a asi demencí,otec je silný kuřák, vykouří 60 cigaret denně, maminka se o něj stará, ale jeho psychický stav se neustále zhoršuje a začíná být zlý, na maminku řve, hrubě jí nadává a nebo naříká, kouří jednu cigaretu za druhou a zvuky které u záchvatového kašle vydává až do rána nedovolí druhým spát.Stal se z něj tyran, odmítá jít k psychiatrovi a navíc už není ani schopen vyřešit majetek,který pravděpodobně seberou exekutoři, protože syn je zadlužen a jiný dědic není.Chtěl by tedy nechat majetek přepsat na mě, jenže s otcem se nedomluví, jelikož on řekne, že ne a když mu řekne o exekutorech, tak řekne že ho to nezajímá. Dá se v tomto případě něco dělat? Jak pomoct mamince a jak ošetřit majetek dokud ještě žije?

Ze zákona, pokud není závěť, dědí partner/ka, po smrti rodičů jejich děti, pokud je rodiče vzhledem k asociálnímu chování vůči nim nevydědili. Zkuste se domluvit spíše s notářem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: