Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


moje maminka

19.4.2013 | Zdeňka Fusová

Dobrý den!
Dovoluji si Vám napsat na email,jelikož jste mi odpovídala v poradně na dotaz ohledně příspěvku na koupelnu a sama jste mi doporučila osobní rozhovor. Napíšu přesné znění zamítnutí žádosti.
Výrok a odůvodnění :" Jde o osobu,která má těžkou vadu nosného a pohybového ústrojí ve smyslu ust. § 9 odst. 1.a odst.4 zákona č.329/2011 Sb.,ale její zdravotní stav vylučuje přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku. Jedná se o těžkou vadu nosného nebo pohybového ústrojí uvedenou v části I. bodě 1.písm. b, přílohy k cit.zákonu, avšak jde o zdravotní stav,uvedený v písm. a,části II.téže přílohy."
Myslím,že těžká demence ještě rozhodně nezakládá možnost posouzení,že není moje maminka schopna využívat upravenou koupelnu,i Váš názor nutnost asistence ,při hygieně pečující osoby.
Starám se o maminku pouze já,dcera a že mám sama velké problémy s páteří,inv.st.I.stupeň. V mém případě to není rozmar,ale nutnost jak maminku přívézt až na místo,kde jí můžu přeložit,na speciání koupelnovou židli a umýt. V zákoně je těžká demence kontraindikace,ale proč? Zpráva od ošetřujícího lékaře zněla: ARTS cerebri ve fázi vaskulární insuficience s projevy těžké demence.Extrapyramidový a depresivní sy v rámci základní dg.Arteriální hypertenze pod kontrolou.Koxarthroza bilat.,st.p. TEP vpravo 2006.
No a posudkový lékař tudíš stanovil diagnosu F01 .
Stále mi nedochází,proč nemůže dostat příspěvek kvůli demenci. Omlouvám se že otravuji,ale já nevím jak dál. Předem děkuji za odpověď Zdeňka Fusová

Je mi líto, ale nevím, co víc než minule bych vám napsala, doporučuji osobní rozhovor nikoliv s naší ambulancí, ale příslušnou referentkou.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: