Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Mohu si někde vypůjčit kysl. přístroj pro dědečka domů?

5.11.2004 | Libor

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Dědeček je po operaci a je téměř nemohoucí. Jelikož má od mládí jen jednu plíci, tak při jeho věku 84 let a současném zdravotním stavu, si musí občas vzít kyslík, aby se prodýchal, takže je nynií v nemocnici. Chtěl bych si ho vzít na ošetřování domů, ale nikde mi nejsou schopni říci, kde a zda vůbec si lze půjčit kyslíkový přístroj. Jsem ochoten za něj i zaplatit, ale chtěl bych to co nejdříve, protože v nemocnici to pro dědečka není úplně ono, doma by mu bylo lépe. Děkuji předem mockrát za odpověď.

Není jasné, kde je váš dědeček hospitalizován. Dohovořte se v nemocnici s ošetřujícím zdravotnickým personálem, neboť vaše řešení je pro všechny strany vhodné, především pak se sociální pracovnicí, která by vám mohla být nápomocná. Podívejte se v odkazech na rehabilitační pomůcky, kontaktuje prodejnu či zařízení půjčující zdravotnické pomůcky ve vaší blízkosti, či se podívejte na portál pro osoby se specifickými potřebami http://www.helpnet.cz.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: