Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Mentálně postižená sestra

11.11.2016 | Milan Morava

Dobrý den,
mám zdravotně postiženou sestru 54 let,je i mentálně postižená,ale papíry na to nemá,bydli v pečovatelském domě.Dnes mi volali,že už dva měsíce jezdi k psychiatrovi a že by bylo lepší,ji dát do ústavu.Začala nevicházet s ivalidním důchodem a začala si pujčovat od sousedů.Prosím o radu do jakého ústavu by bylo možno sestru ubytovat?Vůbec nevím,kde se zeptat.

Předem děkuji za odpověď.

Bylo by vhodné, aby vaše sestra měla "vyřešené papíry", tady i stanoveného opatrovníka a ten řešil problematiku. Příliš málo vím o jejím stavu a tudíž těžko se mohu vyjádřit, kde by ji bylo možno ubytovat.TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: