Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Manžel po DMO-52let

30.5.2012 | Zuzana Švidrnochová

Mám pro Vás zapeklitý případ.Před půl rokem jsem si vzala muže,jenž v dětství prodělal DMO,dnes invalida 3.stupeň postižení.Pro manželstí jsme se rozhodli v době, kdy ještě neuběhl rok od smrti našich partnerů.
Já jsem se vdala s úmyslem starat se o něj a po ukončení dědictví,prodat můj dům,zajistit bezbariérové bydlení a najít si v novém bydlišti brigádu atd.
Před měsícem jsem vyhledala psychologa,psychiatra,radila se na BKB.Všichni mi laskavě radili,ať se nejprve uklidním a po čase řeším.Bojím se manžela.Neustále mi podsouval vinu např.že ho okrádám a celé okolí přesvědčoval,jak jej zneužívám.Já přitom běhala mezi 2. domáctnostmi,doktory-el.vozík,urologie,rehabilitace aj.,a úřady.Vše nechával na mě,i opravy v jeho bytě.Občas jsem na to upozornila,avšak zbytečně.Vyslechla jsem si i to,kde je mé místo.Vše se vyhrotilo,kdy onanoval (s rukou v teplákách) v přítomnosti mého 14.letého syna.Radila jsem se s psychiatrem,zda se nejedná o sníženou inteligenci...
Bojím se ho,vše popírá.Napsala jsem mu dopis,že chci rozvod,že už se mnou nebude manipulovat a zneužívat svého ,,postižení".
A teď nevím jak dál.Anulovat sňatek?Rozvod?Jsem bez příjmů,po sňatku mi odebrali i přídavky.Na právníky nemám a mám dům,takže bezplatná právní poradna je pro mě nedostupná a občanské poradny jsou přeplněné.
Původně jsem plánovala psychiatrickou léčebnu,ale tu si nemohu dovolit.Mívám zdr.potíže jako ztrátu orientace,neovladatelný třes,paniku,nesoustředěnost;medikuji Lenuxin 10mg.Jsem bezradná,prosím alespoň o odkaz.Děkuji za pochopení.Švidrnochová Prostějov

Těžko radit na dálku, v současnosti je vaše situace vykreslena v černých barvách. Když jste se rozhodla pro sňatek ve zralém věku, snad vás něčím postižený partner upoutal, předpokládám, že jste si jej nevzala jen s představou, že se o něj budete starat. Teď po půl roce manželství se změnil? Docházíte na psychiatrii, zkuste vývoj vašeho vztahu probrat s ošetřujícím lékařem, jak se vlastně vyvíjí.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: