Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Maminka vyhrožuje a odmítá jít k lékaři

19.8.2017 | Martina Bartl

Dobrý den, moje 64 letá maminka již půl roku odmítá jít k lékaři, kde by měla absolvovat očkování proti tetanu. Vždy to slíbí, že tam půjde - pak si ale vždy najde důvod, proč tam jít nemohla. Jak ji, prosím, přinutit k lékaři zajít? A druhý dotaz - z ničeho nic začne najednou kolem sebe křičet, nadávat všem okolo a to i sprostě a občas vyhrožuje i skokem pod vlak. Tyto stavy jsou vždy z ničeho nic..pak nám všem volá co 5 minut a nadává..Druhý den je v pořádku a jako by se nic nestalo. Nikdy se nikomu z nás neomluvila a pokud jsme jí něco řekli, ještě se cítila uražená. Následně mám podezření, že sahá po alkoholu a tím tyto stavy nenávisti z její strany vznikají. Prosím, co s tím lze podniknout a jak ji pomoci? Děkuji za odpověď.

Maminka je dospělá, svéprávná bytost a její chování odpovídá její povaze. Nebo je to jinak? Její jednání je výrazně změněné, lze uvažovat o nově vzniklé duševní poruše? Problematika alkoholu je novějšího data nebo se jedná o chronickou záležitost?Konzultujte její stav s praktickým lékařem. Jak dobře víte s léčbou musí souhlasit, proti její vůli těžko něco zmůžete. Můžete doporučit, naléhat.... rozhodnutí je však na níí. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: