Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


maminka po mrtvici

17.1.2014 | Libuse

Dobry den.Mamka je rok po mrtvici,je ochrnuta na levou stranu,je ji 80 let.Mame velky problem s nespavosti,ale dopoledne by spala,to se ji spi nejlepe.Dale trpi zacpou ,je take strasne mlsna,ji jenom co ji chutna,ma strasne vysoky cholesterol,problem je take ten,ze bere leky na snizeni tlaku a stejne ji nekdy namerim ,kdyz se neciti dobre TK 145|135,tep 115,po podani leku se tlak snizi,ale zacne kazdych ctvrt hodiny mocit spousty vody.S curanim je problem i v noci.Budi se kazdou hodinu,ale rano uz ne,to by spala.Nevim co stim,nevyspim se ja,ani mamka.Nevim co stim,kdyz v noci necura,tak vyleti rano tlak.Dekuji.

Je potřebné, aby jste uvedené informace sdělila ošetřujícímu lékaři maminky. Bude třeba upravit jak její denní program, především v dopoledních aktivitách, tak i maminčin dietetický režim, především z hlediska prevence zácpy a úpravy močení. Byla by vhodná i konzultace s nutričním terapeutem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: