Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


maminka po mrtvičce

23.1.2013 | Karel Kočí (S.Janischová)

Dobrý den,píši za svého kamaráda.Má maminku po mrtvičce,je ležící,má vývody,není schopná se o sebe postarat.Lépe řečeno už to vzdala a nechce ani žít.Její syn,můj kamarád,se dozvěděl od doktora,že se pokusili o vše,CT je horší,nespolupracuje a maximálně do měsíce mu jí dají domů.On si teď oběhává po úřadech důchod apod.,aby jí mohl vyzvednout důchod,řekli mu,že vyřízení kartičky trvá až 3měsíce,a neví,kam má maminku potom dát.Jsou z Pardubic.Mluvil o nějakém Kostelíčku,ale prý si nechávají celý důchod a ona má kolem 7000Kč.V Kostelíčku prý berou od 10.000,- a je dlouhá čekací lhůta.On musí chodit do práce,nemůže se o ni starat.Nejí sama,nic.Mohli byste nám poradit,jak postupovat,je nějaká šance ji někam umístit?Nebo by bylo lepší najít pečovatelku?Prosím pomožte nám.Děkujeme Vám mockrát.

Bylo by vhodné, kdyby syn postižené maminky se spojil se sociální pracovnicí v nemocnici, kde matka hospitalizovaná.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: