Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Mám ještě naději??

23.6.2014 | Radovan

Dobrý den,jmenuji se Radek,je mi 48let,mám tři děti a s folikulární rakovinou limfatických uzlin už zápasím osum let.,nicméně včecky nádory se podařilo relativně zlikvidovat,kromě dvou velikých na krku.Prostě začali být imuní i proti chemoterapiji i proti ozařování.,tudíž lékařské metody byli vyčerpány,tak mi dali pitel opijátů a mám čekat na umřití,Tak mi to řekli narovinu.Ale já jsem bojovník,hiperaktivní,vydržím cokoliv,mám pořád sto kylo,sportovní postavu a nechce se mi ležet a čekat až umřu!! Jsou jiné možnosti o kterých nevím???? Děkuji,Radek

Nikdo vás nenutí, abyste pasivně ležel a nic nedělal. Pokud jste schopný z hlediska svého zdravotního stavu se zapojit a věnovat svým koníčkům, tak proč v nich nepokračovat? Věnovat se tomu, co těší a baví. Především svým dětem, pokud je možnost.
Opiáty jsou vhodné jen při bolestech, jinak není důvod je užívat, chápejte pytel opiátů "do rezervy", v případě potřeby. Držím vám palce. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: