Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Lze ustanovit psychiatr. vyšetření?

27.2.2012 | Marie Ráczová

Mému býval. manželovi je 75let, před 5lety proběhla mozková příhoda. On se velmi psychicky změnil. Stupnoval agresivitu, odmítá léčbu, dosáhl rozvodu. Dělá dluhy, nezvládá své závazky, obtěžuje soudy, soudí se s vlastní dcerou o majetek. Lže, rozesílá pomluvy, půjčuje si peníze, utratil úspory na stáří. Nemá náhled choroby, pracoval jako internista i psychiatr. Kdo pomůže mě? Mám možnost se nějak bránit? Byla jsem nucena opustit domov, šlo mi o život.K soud. rozdělení majetku ještě nedošlo, ale brzo nebude co dělit, muž rozdává a rozprodává náš majetek po 32letech manželství...Svou demenci /susp,/ dokáže maskovat před okolím.

Jestliže jste přesvědčena, že jeho osobnost a následně povahové vlastnosti jsou díky proběhlé mozkové příhodě výrazně změněné, " je to jiný člověk", můžete dát soudu podnět k omezení způsobilosti k právním úkonům a případné následné stanovení opatrovníka.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: