Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


lze pomoci?

16.11.2011 | Mila

Moje maminka je nyní po úraze v LDN, má diagnostikované stařecké demence bez bližší specifikace, snad kombinace. nyní by měla začít chodit, jenže ona má takový strach a je tak apatická, že křičí a chodit nechce, potíže má i v chodítku, když ji s dopomocí posadíme na křeslo, bych ji vyvezla aspoń na kávu, není jí to příjemné.I podle mínění rehabilitačních pracovnic to, že nechodí je spíše v hlavě než v nohách. LDN nená dojednaného pychiatra, což mne překvapilo, vzhledem k tomu,že má většinou staré pacienty s potížemi a tamn lékař mi řekl rozhodně, že tam prostě psychiatr nedochází. Myslíte, že je nějaká možnost, jak mamku povzbudit, zbavit ji aspoň zčásti apatie tak, aby mohla chodit, potože pokud by chodila, vezmi ji ihned domů, je nějak možnost, jak jí zajistit psychiatrické vyšetření? musím ještě dodat, že mamka byla v péči pychiatra a brala léky prý proti demenci a proti b1udným představám. pokud je nějaká cesta, jaká. díky

Váš příspěvěk je bohužel názornou ukázkou, jak se realita liší od doporučení... Jak vidím, nemá cenu psát o tom, že lékař na LDN by měl umět zvládnout základní psychopatologii, navíc jak píšete, v dokumentaci má kontakt s psychiatrii uvedený a zřejmě i léky, které užívala. Pokud se s vedoucím lékařem nedomluvíte, tak vám nezbude nic jiného, než na psychiatrické vyšetření maminky vlastní zajištění, objednat ji ke konzultaci, odvézt, přivézt... Zvažte, zda pro uvedený stav maminky, je současné zařízení nejvhodnější.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: