Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Lítostivá matka

27.7.2011 | Zdenek

Mnohokrát Vám děkuji za čas který věnujete podobným dotazům jako je i ten můj.
Moje matka je již dost stará(82) vždy byla v pohodě,ale poslední měsíce se vše změnilo.
Vždy když jí přijde starobní důchod tak ho celý během čtyř dnů rozdá lidem,kteří využívají její lítosti(vyprávějí historky jak se mají zle atd).Ona pak jde a sama si půjčí od známé aby mohla dále rozdávat a to jen na dobré slovo!Je mi hloupé ji v den výplaty důchod odebrat a chodit jí jen
nakupovat a platit nájemné,ale asi není jiné řešení-nebo snad ano? Děkuji Zdeněk

Zkuste problém s maminkou probrat a domluvit se na jiném způsobu přibírání důchodu. Ale jestli její chování a přístup je není pod vlivem duševní choroby, činí tak o své vůli, dobrovolně, pak jest to její volba.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: