Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Literatura

26.12.2003 | Pavel Raček

Jsem studentem střední školy a zpracovávám seminární práci o na téma "Život seniorů v domovech důchodců". Byl bych moc rád, kdyby mi někdo poradil s literaturou k tomuto tématu. Nejvíce bych potreboval publikaci hodnotící (obecně) naše ústavní zařízení pro seniory a srovnávající je s péči domácí. za odpověď děkuji

Obávám se, že recentní, obecně hodnotící práce našeho ústavního zařízení nejsou k dispozici, srovnání s domácí péčí už vůbec ne. Vzniklé práce jsou vždy z určitého pohledu - dobrovolnici v ústavu, špatné zacházení, srovnání péče v několika ústavech atp. Zkuste se obrátit se svým požadavkem na Výzkumný ústav Ministerstva práce a sociálních věcí nebo Český helsinský výbor (na obojí se lze dostat z odkazů), případně na katedru sociální politiky Masarykovy univerzity v Brně.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: