Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


léčebny a pacienti

9.6.2014 | Marie

Jsem st důchdce 1,5roku. Matku mám téměř 8 let v léčbně HB. Prý alzhaimer . Bydlela u bratr. já jsem v Praze. Je¨i zle z toho, že nevím, zda se můžu o matku ¨starat. Necítím se dost odolná. Jsem sama a dcera 2 malé děti nebydlí u mne. Něky jí zatěžuji. Začínám se nenávidět. V práci mám pocit,že ze mně jako z důchod. dělají debila.Mám 25 let praxe ale to se nepočítá.Podala jsem 8 žádostí do DD se zvláštním režimem, myslím že nedostala žádnou šanci. Bydlím v bytě 45m2 bez balkonu v panel. Nkdo mě nemůže zaskočit. Stejně si připdaám jak v pasti, vím ž léééčeban není ideální. Nenávidím se nenávidím zdravotnictví v totmto státě se staří lidé jen zneužívají. Nemyslím tím HB myslím všeobecně je to hrozně smutné.

Nechcete probrat svůj pohled na sebe i okolí s odborníkem, ať už s psychologem či psychiatrem? Pokusit se najít i jinou cestu, než černou a šedivou... (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: