Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Léčba Schyzofrenie

2.8.2012 | R. Veselý

Dobrý den, prosím o radu, jak donutit starší pani trpící Schyzofrenii se léčit. Odmítá brát léky a navštěvovat lékaře a tím projevy nemoci gradují a dochází tak k psychyckému obtěžování až týrání blízkých spolubydlících a celé rodiny. ( mnžela, dcery atd.) Děkuji mockrát za radu.

Je otázkou, co chápate jako psychické obtěžování a týrání blízkých. Na základě čeho, jakých projevů byla u vaší popisované paní diagnostikovaná schizofrenie. O jejím chování, dosahuje-li takové úrovně, že pod vlivem duševní choroby ohrožuje okolí, by bylo vhodné informovat jejího ošetřujícího psychiatra a policii. Pak by se případně řešila situace nedobrovolné hospitalizace na psychiatrii.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: