Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Křik u demence.

4.12.2011 | Hana

Dobrý den, pečuji o těžce dementní maminku /88let/. Všechny úkony péče zvládáme, ale od probuzení do usnutí neustále hlasitě volá "mama". Přestane jen při podávání jídla, hygieně ap. Jinak volá, i když jsem u ní, případně k tomu říká ,pomozte mi, ale neví jak a co. Byla 4 měsíce v nemocnici - zlomenina krčku stehenní kosti a volala i tam, bylo to hodně nepříjemné pro okolí. Je namedikována, ale výsledkem je pouze večerní usnutí ,na denní aktivity to vliv nemá žádný. Volávala již před hospitalizací, ale je pravda, že ne takto soustavně. Nejsou nějaké rady, zkušenosti, cokoli? Děkuji za odpověď. Hana

Jak sama píšete, při odvedení pozornosti a soustředění se na činnost, která maminku nějakým způsobem zaujme, přestává volat. Záleží na individuální tvořivosti členů rodiny jak se k situaci postaví, vymyslí aktivitu, která maminku upoutá. Zkuste navázat na jednoduche činnosti, do nichž je zapojitelná.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: