Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


krátkodobá péče

19.10.10 | Jan

Dobrý den,
má babička byla měsíc a půl v nemocnici na infekčním oddělení a navíc tam upadla a má potrhané vazy v koleni.Potřebuje alespoň prozatím kontrolu,protože se špatně pohybuje a občas se jí zatočí hlava,bydlí sama na venkově a tak se o ní stará má matka-její dcera.Můj dotaz zní,co udělat pro to,aby se o ní má matka nestarala bez jakéhokoliv příjmu a zda jsou nějak proplácené i víkendy.Jedná se o dobu dvou až třech týdnů,takže nemá smysl řešit nějaké příspěvky na opatrovnictví.Děkuji za odpověď

Sám tušíte odpověď, jedná-li se o krátkodobý stav, nemá cenu žádat o příspěvek na péči. Komplikovala-li by se situace, pak by byla situace jiná.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: