Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


koupání seniora

26.10.2016 | Jaroslava

Dobrý večer,potřebuji pomoc s maminkou manžela.Maminka chodí,nechce jíst,pít.To se nám daří zvládat.Nejhorší je,že si nevíme rady s koupáním!Když řeknu,že se jdeme koupat ,začne,že ji bolí záda:Nebo říká,že se myla a já vím,že né!Zapomíná,opakuje věci několikrát!Při koupání říká,že se omeje,at jdu pryč a je na mně zlá!at ji nehlídám,že se myla celý život,takže se omyje!Já odejdu a když potom kouknu,tak je žínka suchá a ona řekne,že se myla!Jinak je zlatá,nechci být na ni nepříjemná!Celý život nám pomáhala,tak ji to chci vrátit,ale to mytí mě trápí a nevím co mám dělat!Nevím,jestli mně lže,protože se nechce mýt a nebo si myslí,že se opravdu myla a má to v hlavě ! Jak to psychologicky udělat a docílit,aby se denně myla!A aspon jednou týdně šla do sprchy.Moc byste mi pomohly.Děkuji za odpověd!

Nebylo by nakonec vhodnější kdyby probral situaci s ní její syn? Ne každý se ochotně a rád myje, probral by s ní, co by ji sprchování či koupání zpříjemnilo. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: