Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


kontraindikace léků

7.2.2011 | Ivana Kučerová

Moje mamka 79 let, bere hodně léků, dělá mi starost jejich kontraindikace, na kterou mne upozornila magistra v lékárně. Mamka si bohužel nenechá moc poradit a každou bolest, ihned řeší práškem.Např. bere warfarin a euthyrox, potom citalec a tradef.Také užívá lanzul, lozap, gensi,werospiron, furon,zopitin,algifen kapky.
Nyní leží v nemocnici, protože upadla, má úraz hlavy. Trpí na únavu malátnost, někdy zmatenost, nervozitu. Já ji přesvědčuji, že to jsou vedlejší účinky. Co si počít, aby si dala řící?Mám obejít všechny lékaře a poradit se ?
Děkuji. Kučerová

Zkuste se domluvit s ošetřujícím lékařem v nemocnici, ale vyjádřit k lékům by se měl internista - nejvhodněji kardiolog.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: