Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Když se chce babička vrátit zpátky domů

9.3.2012 | Marta

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak vyřešit situaci, kdy babička momentálně žijící u mých rodičů už u nich nechce být a její druhá dcera ji k sobě nechce vzít? babička už má nějaký čas sbaleno, u nás se jí nelíbí (mamka se o ni snažila starat, ale babička nás po čase začla obviňovat, že jí krademe věci a že se jí dostatečně nevěnujeme, začla být dost zlá a i na nás na vnoučata - oba mý rodiče chodí do práce, mamka se vrací pozdě večer..babička byla poměrně samostatná, jídlo si ohřála, dívala se na televizi, mohla dělat co chtěla...mamka když mohla, tak se jí věnovala, chodila si s ní povídat, hrát karty atd. ale babička jí to často oplácela zlostí) babička už se domlouvala s mojí tetou že se nastěhuje zpátky do domu, který má na dožití a z kterého k nám odešla, ale problém je, že sama tam být už nemůže...a teta si to rozmyslela a starat se o ní odmítá (mamka s tetou se již několik let nebaví, teta zdědila dům, kde má babička věcné břemeno, dostala prakticky všechen majetek, mamka nedostala nic...O babičku jsme se starat chtěli, nicméně ona už u nás nechce být, situace doma není přijatelná, potřebuje řešení ale nevíme jaké...s babičkou se vztahy dost zhoršily, mám pocit, že mamce došla po těch letech péče trpělivost a už se o ni starat nadále nehodlá (starala se o ní od té doby co zemřel děda přes 25 let, kdy za babičkou neustále jezdila a se vším jí pomáhala, kdežto teta jí ani nechodila navštěvovat)...

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Váš dotaz kolem babičky je spíše o problematických vztazích v rodině, tudíž je poněkud složité se v něm orientovat. Babička samozřejmě se může vrátit do domu, který má na dožití, pomoc zajistit profesionálními službami, pokud nejsou k dispozici neformální. Ale tu musí někdo z vás zajistit, zažádat o ni.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: