Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


kam se obrátit

29.1.2016 | JM

Dobrý den,
prosím o radu, na koho se obrátit v případě, že můj táta (70let) už není plně schopen se o sebe postarat. Má parkins.syndrom, vysoký tlak, dnu a cukrovku . Doposud žil sám, s tím, že jsme ho navštěvovali a pomohli. Nyní už nezvládá nákupy, vaření a další úkony sám. Hned, jak jsme to zjistili, tak jsme si ho odvezli k sobě. ráda bych ale věděla jaké máme možnosti s pomocí, aby se necítil úplně odepsaný,ale zároveň měl tu nejlepší péči. S manželem jsme oba zaměstnaní a nemůžeme s ním být, jak bychom chtěli, ani jak by si zasloužil. S obvodní lékařkou to chci také řesit, jen mi moc nechce sdělovat informace, protože můj táta není nesvépravný a může se o sobě rozhodovat sám. děkuji JM

Tatínek ovšem o pomoci musí být informovaný a souhlasit s ni, podepisuje ji. Zajištění nákupů a obědů řešíte přes pečovatelskou službu. Bylo by vhodné podívat se na podobné dotazy v poradně a odpovědi na ně. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: