Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Je to počátek Alzheimrovy choroby?

6.9.2013 | Ludmila Oharková

Mám nyní v péči asi 3 týdny maminku - 88 let. Jezdí 3x týdně na dialýzu. Občas sinepamatuje fakta, vstane ve 3 hod. ráno a myslí si, že je půl sedmé, budí nás, že odjela sanitka bez ní, již se mnou (dcerou) chvilku mluvila jako se svojí zemřelou sestrou. Nevím, zdali bych po praktickém lékaři měla chtít vyšetření neurologa (tlačí mne k tomu moje starší sestra), prý se dá průběh nemoci zpomalit, pokud se začne včas s léčbou. Má dialýza vliv na tuto chorobu? Děkuji. Celkem nešťastná dcera.

Je otázkou celkový zdravotní stav vaší maminky, jak dlouho trvají uvedené problémy. Vy jste s ní v kontaktu teprve 3 týdny. Bylo by vhodné kontaktovat lékaře, který doporučil dialýzu, protože ten ji bude dlouhodoběji znát a může doporučit případnou další vhodnou konzultaci. Samotná dialýza dnes už není takový problém, problém je spíše postižení ledvin, kvůli nimž je dialýza prováděna.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: