Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Je nárok na ZTP/P ?

4.9.2011 | Kraus václav

Žena od 18 let trpí schizofremií,bere docela dost léků.Není schopna,sama se pohybovat v cizím prostředí,má špoatnou orientaci,takže s ní všude musím chodit.Beru na ni příspěvek na péči.Před lety jsme žádali,alespoň ZTP a byla odmítnuta,že by musela být imbecil změnilo se něco ?

Přimlouvala bych se přečíst si, kdo může zažádat, či může mít nárok na ZTP, či na ZTP/P například stránky http://www.osobniasistence.cz/?tema=1&article=5&detail=4. Schizofrenie do uvedené kategorie nepatří, jedná se o duševní chorobu se zcela jinými projevy a pomoci péče, který je řešen příspěvkem na péči, který dostává.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: