Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Jde o stařeckou demenci ?

15.5.2016 | Marie

Dobrý den,
Prosím o radu, jak se mám starat nebo spíše žít v jedné domácnosti s tchýní 71 let. Zatím je více méně soběstačná. Za posledních 15 - 20 let prodělala cca 7 narkóz. Před 4 lety jí byla vyoperována štítná žláza. Kromě potíží s klouby, páteří a sluchem žádný fyzický problém nemá, ale obávám se, že se u ní začíná projevovat stařecká demence. Všude se povalují papírové kapesníky. Jídlo, které si uvaří k objedu nebo vyndá z ledničky k večeři o půl noci ( když už spí ) uklízím do ledničky, aby se nezkazilo. Také se stává, že si nějaké jídlo uvaří a pak ho po několika dnech až týdnech, kdy už začne být v ledničce cítit, vyhazujeme. Přes to, že máme myčku na nádobí, vše dává do dřezu nebo nechává na kuchyňské lince. Občas si myslí, že se s někým domluvila na schůzce a pak se diví proč nepřišel. Když pak dotyčného kontaktuji, řekne mi, že spolu pouze mluvily a domlouvali se, že si zavolají, kdy se sejdou. Prosím o radu jak se mám chovat nebo případně kam se mám obrátit na konzultaci. Moc děkuji

Zkuste se obrátit na obvodního lékaře vaší tchýně a vaše poznatky mu sdělte. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: