Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Jaké zařízení

16.1.2018 | Martin Tůma

Dobrý den, můj otec ročník 1951cca před půl rokem spadnul a ochrnul od krku až dolů. Hýbe jen hlavou a lehce ramenem. Veškerá léčba zatím byla neúspěšná a nyní jde na 2 měsíce do rehabilitačního centra do Kladrub.

Chci se zeptat kam je možné poté až rehabilitační oddělení opustí takové to "ležáky" umístit. Potřebuje 24 hodinovou péči - krmení, přebalování mytí, polohování atd atd... Z tohoto důvodu mi přijde zařízení jako LDN nebo Domov důchodců naprosto nevyhovující. Nevíte tedy prosím o nějakém zařízení, kam se tyto případy umisťují?

Předem velice děkuji za odpověď.

Bude potřeba konzultovat rehabilitační zařízení Kladruby, jak podle aktuálního stavu vašeho otce situaci řešit. TT


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: