Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Jaké zařízení

16.1.2018 | Martin Tůma

Dobrý den, můj otec ročník 1951cca před půl rokem spadnul a ochrnul od krku až dolů. Hýbe jen hlavou a lehce ramenem. Veškerá léčba zatím byla neúspěšná a nyní jde na 2 měsíce do rehabilitačního centra do Kladrub.

Chci se zeptat kam je možné poté až rehabilitační oddělení opustí takové to "ležáky" umístit. Potřebuje 24 hodinovou péči - krmení, přebalování mytí, polohování atd atd... Z tohoto důvodu mi přijde zařízení jako LDN nebo Domov důchodců naprosto nevyhovující. Nevíte tedy prosím o nějakém zařízení, kam se tyto případy umisťují?

Předem velice děkuji za odpověď.

Bude potřeba konzultovat rehabilitační zařízení Kladruby, jak podle aktuálního stavu vašeho otce situaci řešit. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: