Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


jak získat maminku po těžké CMP do péče?

6.12.2013 | Radka Žlebková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, abych si maminku po CMP vzala z LDN do péče domů?19.12.2013 to budou 3 měsíce co je na LDN v Bílovci a já jsem od 1.12.2013 na úřadě práce.Vím, že příspěvek a poukázky na pomůcky a postel pro mamču můžu vyřizovat až po ukončení pobytu na LDN.Kam mám tedy jít, až budu mít maminku doma?Na úřad práce se odhlásit a pak zajít na sociální odbor?Maminka je totiž ve stavu, kdy neudělá nic, je ležák a má nárok na příspěvek ve IV.stupni.Na co má maminka nárok ze strany zdravotní pojištovny konkrétně RBP?Narazila jsem totiž na to, že tato pojištovna je pro mnohé zařízení a vůbec pro pacinta takzvaně nevýhodná (přečerpané limity,hodně věcí se neproplácí atd.).Dá se zvládat péče o člověka v tomhle stavu i když mám 4leté dítě?Děkuji

Konzultujte zdravotně sociální odbor na obecním úřadě. A spojte se s praktickým lékařem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: