Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


jak se k cloveku s AN chovat

16.1.2011 | martiina

Dobry den, babicka meho manzela trpi alzheimerovou chorobou. Chtela bych se zeptat jak se k takovemu cloveku chovat. Ma smysl babicce vyvracet jeji nesmyslna tvrzeni? Babicka v soucasnosti bydli u tchana s tchyni. Babicka jim prohledava byt, obvinuje je z kradezi. Chapu, ze je to pro ne velmi psychicky narocne- ustat takove obvineni. Tuto nedeli obvinila z kradeze vkladni knizky meho manzela. Ten babicku vzal, dovedl ji k ni domu a vkladni knizku ukazal. Potom ho obvinila z kradeze el. kamen, taktez ji je ukazal. Takto reagoval take muj svagr v nedeli odpoledne, ukazal babicce, ze vse je na svem miste. Ma smysl babicce dokazovat,ze se ji nic neztratilo? Dekuji predem za odpoved.

Jak si sama na dotaz odpovídáte - nemá. Bylo by vhodné řešit situaci, patologickou vztahovačnost u lékaře, babička je nemocná.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: