Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


jak přinutit k jídlu

18.12.2017 | Jan Ferenc

Dobrý den. Moje máma se nachází na přechodu z lehké do střední demence. Odmítá jíst. Stačí jí jogurt, sklenka mléka a rohlík. Tvrdí, že jí, co jí chutná a že to tak chce a basta. Jídlo hotové má, ohřát si ho dovede, umýt po sobě nádobí také... to zkrátka není problém. Jen to, že nechce...?

Zamyslete, jak maminka tráví den, co dělá, jaké má možnosti komunikace a s kým. Jakým pohybovým aktivitám se věnuje, či nevěnuje. Jedná se o změnu? Výrazně zhubla? Ona zřejmě skutečně nepotřebuje tolik stravy, jak byste si představoval. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: