Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Jak je to s podporou v nezaměstnanosti?

3.1.2011 | Olga

Dobrý den, již druhým rokem se starám o svého dědečka který je plnně invalidní. Nikdy jsem nepracovala. Vím, že se mi doba péče o osobu blízkou počítá do odpracovaných let do důchodu, ale moje otázka zní, pořítá se i do podpory? Mám šanci podporu dostat? Děkuji.

Do podpory v nezaměstnanosti se příspěvek na péči nezapočítává. Ovšem jestli správně rozumím vaší otázce. Jestliže jste celý život nepracovala, bylo by vhodné konzultovat především Českou správu sociálního zabezpečení.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: