Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


hygiena nemocného

27.11.2013 | Martina Pondělíčková

Dobrý den, moje maminka 72 let je postižena alzhaimerovou chorobou v střednětěžkém stádiu. Řešíme problém, že se nechce mýt a na toaletě špatně používá toaletní papír. Nevím jakou formoi ji mám tyto věci vysvětlit. Ihned se urazí, že zní děláme blázna. Potřebuji také poradit, zda existuje nějaké sdružení lidí pečující o stejně postižené blízké a kde je možno si vyměnit zkušennosti. Děkuji

Česká alzheimerovská společnosti (ČALS) podporuje lidi postižené syndromem demence a jejich rodiny. ČALS poskytuje odborné sociální poradenství, svépomocné skupiny pro pečující, dále se věnuje publikační a vzdělávací činnosti. Podívejte se i do příručky pečovatele, byť už je starší, ale stále poplatná postižení např. http://www.umirani.cz/res/data/010/001224.pdf
Čaje o páté - setkání pro pečující rodiny o blízké postižené syndromem demence
Setkáním svépomocných skupin se říká Čaje o páté, protože tradičně probíhají od pěti hodin vždy jednou za čtrnáct dní ve čtvrtek v Gerontocentru v Kobylisích a nabízejí setkávajícím se lidem přátelské posezení u čaje a sušenek. Rodinní pečovatelé zde nacházejí klid, informace a podporu od lidí, kteří mají stejnou nebo podobnou životní zkušenost. Jednou za čas je pozván odborník (psychiatr, neurolog), se kterým mohou prodiskutovat konkrétní problémy, které jsou spojené se životem s člověkem postiženým syndromem demence. Setkání svépomocné skupiny vede psycholožka Dr. Nováková.
Informace: Dr. Nováková, tel. 283 880 346 (bývá k zastižení ve středu dopoledne)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: