Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


hygiena

29.2.2016 | Marie

Dobrý den, prosím o radu, pokud nějaká existuje jak zabránit tomu aby starý člověk trpící Alzheimerovou chorobou chodil přes den na toaletu a zabránili jjsme tak čím dál častějšímu vykonávání stolice i močení v noci v posteli, kdy si svlékne plenkové kalhotky, takže je stolice i moč všude i po zdech:-( Mamina je ve třetím stádiu nemoci, ale většinou pohyblivá. Přes den jí nevysvětlím že má na záchodě tlačit a ani tem nechce sedět, má pak záchvaty vzteku:-(

Bylo by vhodné stravovací návyky a stravu přizpůsobit uvedené problematice. Konzultace s nutriční terapeutkou by stála za úvahu. Rovněž domluva s praktickým lékařem ohledně farmakoterapie, s tím, aby noční spánek maminky nebyl rušený, by mohla být žádoucí. Vysvětlení problematiky nemá příliš velký význam, právě díky nemoci měnící osobnost člověka. Jak jste se přesvědčila, bývá hovor v této formě provázen záchvaty vzteku, nemá tudíž velkého opodstatnění. Přeji hodně tolerance i ze strany okolí. T.T.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: