Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


hlášení pobytu v nemocnici osob,y o níž je pečováno,

26.12.2010 | Alena

Prosím, kdy musím nahlásit, že maminka, o kterou pečuji, je v nemocnici? Dále, jestli v této době, kdy nebude vyplácen příspěvek na péči, je za mě hrazeno zdr. a soc. pojištění a ky bude příspěvek znovu vyplácen? děkuji za odpověď

K první otázce - hospitalizaci hlásíte do 8 dnů. I nemocnice má ohlašovací povinnost. K druhé otázce, jestliže pečovatelství je vaším jediným zaměstnání, hlásíte se na úřadu práce, ten za vás bude platit zdravotní a sociální pojištění po dobu hospitalizace maminky. Situace je složitejší podle doby a délky pobytu v nemocnici, což by se operativně řešilo na úřadu práce. Limitující je jeden kalendářní měsíc.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: