Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Halucinace

1.11.2018 | Alena

Dobrý den, moje mamka (61let) se stará o svou maminku (87let) která trpí asi stareckou demencí. Babička nevychází z domu, obviňuje nás všechny ze lží, ze ji někdo krade peníze, neustále denně vidí cizí lidi pohybující se po domě, a my jí všichni o těch lidech lzeme. Odmítá se dopravit k lekari, nebo kamkoli ven, s tím ze dnes je moc horko, zima, není ucesana nebo kdo vi co.. Jen velmi zridka ji dostaneme do koupele a bojíme se ji nechat doma samotnou, jednou jiz podpalila a roztavila varnou konvici na plynovém sporaku... Prášky odmítá s tím ze kdo vi co ji dáváme, nebo nekdy naopak jich požaduje více s tím ze ji dáváme malo.. Maminka která se o ni stará je nemocná se srdcem má kardiodefibrilator a cukrovku s inzulinem. Do toho všeho ji babicka nadává že je to nejhorší dcera jakou mohla mít že měla raději umřít.. Prý ji nedáváme najist a to přitom ji neustále, a vyžaduje sladké. Malo pije a také pouze velmi sladký čaj. Můžeme se nekam obrátit popřípadě babičku nekam umístit aby se z toho mamka nezhroutila? Prosím poraďte co dělat. Děkuji.

Dohovořte se s praktickým lékařem, který disponuje i s návštěvní službou. Umístění je možné jen se souhlasem klienta, případně kdyby platilo "nebezpečný sobě a okolí". TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: