Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


DS se zvláštním režimem

9.1.2015 | Hanka

Moje maminka je zatím soběstačná, ale uvažujeme o budoucí péči v domově pro seniory, protože s bratrem žijeme daleko a nebudeme se moci o ni starat. Maminka má Bipolární proruchu, chodí 1x měsíčně na injekce k psychiatrovi a její stav je stabilní. Manické ani depresivní epizody již dva roku neměla. Je možné umístit ji v normálním domově pro seniory nebo v domově pro seniory se zvláštním režimem nebo nějakém jiném zařízení. Zajímají nás zařízení především v Pardubickém a Olomouckém kraji. Děkuji za odpověď

Je vhodné domluvit se s ošetřujícím psychiatrem maminky, neboť on bude dávat své písemné vyjádření, zda je potřeba zvláštní režim, či se jedna u vaší maminky s medikací o stabilizovaný psychický stav, s možností umístění do pro seniory běžného typu. Maminka rovněž se zařízením v domově pro seniory musí souhlasit, dává svůj souhlas s umístěním. Zařízení se všemi kontakty bez potíží najdete na internetu. (T.T.)

Více k tématu: deprese ústavní péče

Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: