Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


dotaz - pobírá příspěvek aniž by se starala...

31.3.2011 | Lenka

Dobrý den, chci se zeptat jak jednat v případě, kdy jsme zjistili, že sestra bere na matku peníze, ale nestará se o ní. Jezdí za ní jednou, dvakrát týdne, tak jako my. Babička je docela soběstačná. Domnívám se, že příspěvěk mohl být poskytnut i ,,ze známosti". Nyni dostala maminka infarkt a opravdu na pomoc bude odkázaná, v této chvíli se o ní starat nechce sestra a je pravdou, že nám spíše doporučili nějaké zařízení. Lze nějak zařídit, aby peníze, které pobírala či i bude byli opravdu využity pro babičku? Bere tento příspěvek na péči i v případě, že je babička momentálně v nemocnici? Děkuji moc za odpověď
Opravdu bych byla ráda, aby se peníze užili na babičku a ne jako doteď, kdy si je sestra užila :(

Váš příspěvek je názornou ukázkou, jak v rodinách je možno k příspěvku na péči přistupovat. Navíc v případě možné skutečné potřeby péče je již uvažováno o ústavní. V případě ústavní péče, trvající víc než měsíc, nikdo z rodiny nemá na příspěvek na péči nárok. V případě, že se situace změní, je vhodné celou záležitost konzultovat se zdravotně sociálním odborem, tak, aby příspěvek byl skutečně využit pro potřebnou osobu.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: